Jesienne występy szachistów Solnego

Po przerwie spowodowanej pandemią i turniejami szachowymi, które odbywały się tylko w internecie, w miesiącu wrześniu rozegrane zostały zawody w tradycyjnej już postaci, w których udział brali szachiści Solnego Grzybowo.

Drużyna Solnego zagrała w Drużynowych Mistrzostwach Polski II ligi w Poroninie, a juniorzy w eliminacjach przyszłorocznych Mistrzostw Polski do których awans wywalczyła nasza 11 latka – Hanna Arabas . Poniżej krótkie relacje z tych wydarzeń…

Dwoje naszych 11 latków: Hania Arabas i Wojciech Cirin walczyło o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski do lat 12. W dniach od 21 do 27 września 2020r. rozgrywane były w Sypniewie koło Złotowa eliminacje strefowe do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików dla województw Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego.

W grupie dziewcząt Hania Arabas z dorobkiem 5 punktów z 7 partii zajęła II miejsce wśród 11 startujących zawodniczek i zdobyła tym samym awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski do lat 12 (awans uzyskiwało 4 najlepsze zawodniczki). Hanię wyprzedziła tylko zawodniczka Chrobrego Gniezno – Anna Oszutowska, którya zdobyła 6 punktów.

W grupie chłopców Wojtek Cirin z dorobkiem 3,5 punku zajął 20 miejsce wśród 24 startujących zawodników. Wojtek, który ma dużo mniejsze doświadczenie w zawodach tej klasy niestety awansu nie zdobył, ale na pewno dużo doświadczenia na przyszłość grając w tak silnych zawodach.

Źródło.: UM Kołobrzeg