Jedenaście wieków Kołobrzegu. Zapiski kronikarskie. Tom I

W Wydawnictwie Kamera odbyło się spotkanie, którego tematem było wydanie najnowszej i tworzonej od 4 lat przez doktora Hieronima Kroczyńskiego i Dariusza Jakubowskiego książki pt. “Jedenaście wieków Kołobrzegu.

 

Zapiski kronikarskie. Tom I”. Niestety, w Kołobrzegu ubywa księgarni, nie ma też tak dużych środków, aby sfinansować wydanie tak bogato opracowanego dzieła. Książka omawia historię naszego miasta do 1945 roku. Zawiera często unikatowe ilustracje z kolekcji byłego dyrektora Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, w dodatku rewelacyjnie opracowane przez Dariusza Jakubowskiego. To popularnonaukowe dzieło, które przybliża dzieje miasta nad Parsętą.

– Planujemy wydać ją jak najszybciej. Już teraz można się zapisywać na kupno pierwszych egzemplarzy, tak zwaną przedpremierę. Wystarczy zgłosić się do nas, do Wydawnictwa Kamera przy ulicy Jasnej, albo przez media społecznościowe. Można też do nas zadzwonić i zapisać się na zakup książki. Będzie ona kosztowała ok. 60 złotych – to cena dla tych, którzy się zapiszą. Potem będzie to cena 65 złotych. Wydanie książki powinno zająć nam około miesiąca licząc to teraz, więc warto się spieszyć. Po wydaniu książki zorganizujemy specjalne spotkanie, na którym będzie można tę książkę nabyć – mówi Marcin Gauer z Wydawnictwa Kamera.

Kamera to wydawnictwo, które wydało już wiele prac historycznych. Jak dodaje Marcin Gauer, de facto firma na tym nie zarobi, natomiast nie chce zaprzepaścić czterech lat pracy nad dziełem podsumowującym dorobek doktora Hieronima Kroczyńskiego. Książka ma ponad 350 stron i będzie wydana w twardej oprawie.

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments