II Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Dnia 07 października 2019 r. pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg, w Regionalnym Centrum Kultury odbył się II Między przedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej pod hasłem: “Płonie ognisko i szumią knieje… – piosenka harcerska”.

Organizatorem przeglądu było Przedszkole Miejskie Nr 10. Koncert odbył się z okazji Narodowego Święta Niepodległości – obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów.

Celem przeglądu było wprowadzenie dzieci w świat wartości patriotycznych, poznawanie historii i tradycji naszego kraju, kształtowanie postaw obywatelskich, poznawanie różnych piosenek harcerskich, rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, umożliwienie przeżycia radości, zadowolenia i satysfakcji z własnej aktywności i współdziałania w grupie oraz integrowanie środowiska lokalnego. Na scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich Przedszkoli Miejskich z Kołobrzegu oraz dzieci z Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy. Goście honorowi tegorocznego przeglądu to panowie Tomasz Wojciechowski i Adam Kościelny Skauci Europy, wchodzący w skład Skautingu Europejskiego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymacji dyplomy, albumy i słodkie upominki.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments