Gmina Kołobrzeg otrzymała wyróżnienie

Gmina Kołobrzeg otrzymała wyróżnienie “Gmina z niską opłatą klimatyczną” w rankingu strony www.psur.pl. Wprawdzie w naszej Gminie pobiera się opłatę miejscową, jest to jednak potoczna nazwa tej samej należności.

 

Strona psur.pl od lat analizuje ruch turystyczny w Polsce. Ranking najniższej opłaty miejscowej również opracowuje od wielu sezonów. W rankingu stawek opłaty miejscowej brano pod uwagę gminy i miasta mające dostęp do Morza Bałtyckiego. Obliczono koszt 2-tygodniowego pobytu w trzech kategoriach: rodzice z niemowlakiem poniżej 1 roku życia, rodzice z dwójką dzieci- 2 lata i 4 lata oraz rodzice z trójką dzieci w wieku 7, 9 i 12 lat.

 

We wszystkich 3 kategoriach Gmina Kołobrzeg wypadła bardzo pozytywnie. Ponadto jesteśmy jedyną Gminą, która uwzględnia Kartę Dużej Rodziny.

W podsumowaniu podliczono ogólny koszt dla wszystkich 3 rodzin w trakcie pobytu 2-tygodniowego. Wszyscy musieliby opłacić opłatę miejscową w wysokości 224 zł (z Kartą Dużej Rodziny). Dla porównania- gdyby te rodziny chciały razem spędzić wakacje w Sopocie to musiałyby zapłacić niebagatelną sumę- 747,60 zł.

To kolejny dowód jak dobrym miejscem na wakacje jest Gmina Kołobrzeg.
Pełen ranking można obejrzeć TUTAJ.

 

 

Fot. Gmina Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments