Gitarzyści dla Jarka – gitarowy koncert charytatywny w Emce

Dobrym ludziom pomaga się z radością. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz, Pałac Młodzieży, Szkoła Muzyki Rozrywkowej Music Haeven oraz Galeria Emka postanowiły wesprzeć Jarka, rodzica jednej z utalentowanych młodych gitarzystek z Koszalina, w jego walce z kosztowną chorobą. W najbliższą sobotę wieczorem, w Emce spotkają się gitarzyści z prawie całego Koszalina, by zagrać koncert charytatywny.

Jarek to człowiek wyjątkowy. W koszalińskim środowisku muzycznym jest znany od wielu lat jako ceniony wielbiciel muzyki, przede wszystkim rockowej. Jest wspaniałym rodzicem. Jego córka Maja Jodłowska posiada ogromny talent gitarowy. Wygrywa różnego rodzaju konkursy, od lokalnych, aż po ogólnopolskie. Syn Robert, szachowy geniusz, w swojej grupie wiekowej zajmuje czołowe miejsca na Mistrzostwach Polski. Jarek i jego żona Gosia blisko współpracują ze szkołą muzyczną. Wspierali szkołę finansowo, m.in. wyposażając jedną z sal lekcyjnych. Cała rodzina pokazuje jak, w sposób dobry i pełen miłości, należy podchodzić do życia. Małżeństwo Jodłowskich wspólnie prowadzi firmę projektującą wnętrza, głównie kuchenne.

Choroba Jarka od lipca przewróciła życie codzienne, zawodowe i szkolne całej rodziny. Początkowo Jarek leczył się w Polsce, ale typ nowotworu, masywny rak kręgosłupa o nieustalonym źródle namnażania komórek rakowych oraz ogólny stan organizmu nie pozwoliły na kontynuację leczenia w naszym kraju. Jedynym ratunkiem był wyjazd za granicę i oddanie się pod opiekę niemieckich specjalistów. Dzięki temu Jarek ma szansę otrzymywać leki oraz pomoc medyczną, które w Polsce są nieosiągalne. Życie całej rodziny zostało podporządkowane jego leczeniu. Zawieszona została praca, a co za tym idzie stały dopływ środków finansowych. Od początku choroby męża jego żona jest przy nim, a dzieci pozostają pod opieką dziadków. Leczenie Jarka generuje ogromne koszty, dlatego potrzebne jest wsparcie. Nie tylko finansowe, ale też psychiczne, podnoszące na duchu i płynące z serca.

Koncert w Galerii Emka odbędzie się w sobotę, 16 listopada o godz. 17.00. Zbiórka pieniędzy będzie trwała od 10.00 do 18.00.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments