Festiwal Artystów Ulicy już od jutra w Kołobrzegu!

Sea of Art to festiwal teatru ulicznego i nowego cyrku. Prezentowane w przestrzeni miejskiej wydarzenia adresowane będą do widzów w każdym wieku.

 

 

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, zaciera granice między widzami i artystami, udowadnia, że kultura może być powszechna i naprawdę dla każdego.

Zapraszamy na morze sztuki i dobrej zabawy. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

 

 

Program:

08.07.2022, g. 20.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – Parada Steampunku, Deptak ul. Rodziewiczówny
Parada Steampunku to podróż do epoki wiktoriańskiej, kiedy to rewolucja przemysłowa, industrializacja, postęp techniczny i liczne wynalazki budziły ufność i nadzieję. Nauka i postęp nie były jeszcze wtedy obciążone doświadczeniem dwudziestowiecznych rzezi. Doświadczeniem, które na zawsze odcisnęło piętno na naszym postrzeganiu postępu technicznego wiążąc go z lękiem przed masową zagładą. W tym kontekście epoka pary jawi nam się jako epoka niewinności, radosnej, twórczej fascynacji możliwościami jakie dają wynalazki techniczne. Główne elementy parady to łódź podwodna- mechaniczna ryba- batyskaf, transportowana przez parowy ciągnik, oraz trójkołowy bicykl.

09.07.2022, g. 12.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – spektakl “Koty 3”, plac przy molo, wstęp bezpłatny
Wesoły i bardzo kolorowy, interaktywny spektakl dla najmłodszych dzieci. W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im zabawne i “wybuchowe” historie. Kto jest ciekawy, co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie oraz czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko, musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi… “kocia muzyka”.

09.07.2022, g. 21.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – Mądzik, Skwer Pionierów

09.07.2022, g. 22.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – spektakl “Can’t escape”, Skwer Pionierów
Osadzone w post-apokaliptycznej estetyce, poruszające temat kryzysu klimatycznego widowisko “Nie mogę uciec” to obraz świata ucieczki donikąd. Jakie pytania zadamy sobie już po katastrofie, kiedy fiasko będzie faktem. O to, kim będziemy dla siebie nawzajem? Czy nasze życia, kariery i rozrywki znajdą dla siebie miejsce w nowej rzeczywistości? Czy potrafimy budować mosty między sobą, ponad prymitywnym i egoistycznym konsumpcjonizmem? Być może powinniśmy te pytania zadawać już teraz…

10.07.2022, g. 12.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – program KLAUNI KULKI, plac przy molo
Klauni Kulki – jesteśmy parą przezabawnych klaunów Kulka i Kulek, którzy poprzez interaktywną zabawę, klaunowe gagi, prześmieszne żarty doprowadzą każdego do pęknięcia ze śmiechu.

10.07.2022, g. 22.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – spektakl “Osobliwe zdarzenie”, scena plenerowa RCK
Osobliwe zdarzenie to komedia sytuacyjna, pełna intryg, nieporozumień i zwrotów akcji. Historia miłości dwojga głównych bohaterów przebiega równolegle do miłości ich służących, jednocześnie jest utrudniona przez ich skłóconych ojców. Jak każda klasyczna komedia, także i ta nieuchronnie zmierza do… Spektakl, na kanwie sztuki Carlo Goldoniego “Un curioso accidente”, został zrealizowany w Teatrze Tęcza w konwencji commedii dell’arte.

15.07.2022, g. 17.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – spektakl “Hultaje”, molo
Wystarczy tylko założyć ochraniacze i kaski, marynarki zamienić na dżinsowe katany z naszytą na plecach nazwą gangu – “Hultaje” i gotowe! Reszta jest już czystym szaleństwem: wykonywane w rytmie tłustych bitów najbardziej zwariowane i nigdy wcześniej nie prezentowane triki człowieka bankowca na hulajnodze. Bunt, sweet & teatr. A wszystko na czas, bo przerwa się w końcu skończy i trzeba wracać do udzielania kredytów i takich tam, więc każda sekunda się liczy…

15.07.2022, g. 22.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – spektakl “Dywidenda”, Skwer Pionierów
To teatralna odpowiedź na wstrząsający światem kryzys ekonomiczny. Kryzys, którego geneza tkwi w ekonomii wirtualnej, gdzie obraz świata zamknięty został w wykresach i wzorach matematycznych, giełdowych ekranach, a sposoby obrotu pieniądza bardziej przypominają zasady gry hazardowej niż biznesu. Akcja “Dywidendy” toczyła się na największej w Polsce grze planszowej. Podejrzane interesy światowych funduszy i korporacji, ludzkie ambicje i chciwość – to świat, w którym bohaterom-graczom przyszło toczyć walkę o zwycięstwo. Zasady z zasady nie obowiązują liczy się szybkość, spryt, przedsiębiorczość, zdolność do poświęceń. Ciosy poniżej pasa dozwolone. Im więcej walki tym więcej zysku.

16.07.2022, g. 12.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – spektakl “Odkrywcy”, plac przy molo
“Odkrywcy” to spektakl, w którym dzieci razem z głównymi bohaterami przemierzały świat i współtworzyły niektóre sytuacje. Wartka akcja, wesołe piosenki i wspólne animacje sprawiły, że dzieci nie tylko się bawiły, ale także dowiadywały się różnych ciekawostek.

16.07.2022, g. 22.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – Noc Kolorów, Park Żeromskiego – Pomnik Zaślubin z Morzem

17.07.2022, g. 12.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – spektakl “Kostka”, plac przy molo

17.07.2022, g. 22.00 – Sea of Art. “Festiwal Artystów Ulicy” – spektakl “Ja gore”, Skwer Pionierów
Żywioł ognia, praprzyczyna wszystkiego, jest główną inspiracją widowiska. Symbol życia i śmierci, miłości i płodności, przemiany, pasji, walki i oczyszczenia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony “rozpala” swych animatorów, z drugiej sam staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Taniec, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworząc niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.Tytuł spektaklu zaczerpnięty z opowiadania Henryka Rzewuskiego ze słynną kwestią “Pan tu, Panie Pogorzelski robisz swoje – a ja gorę!” Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.

 

Foto: RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments