Fair Friends 2024 – Discover the World już ruszył!

Ruszyła IV edycja projektu edukacyjnego Fair Friends 2024 – Discover the World!

Od 3 czerwca Kołobrzeg gości około 150 osób – uczniów klas piątych wraz z opiekunami, ze szkół podstawowych z Berlina Pankow. W środę 5 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Arciszewskiego rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie.

W przededniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, sześć klas piątych z kołobrzeskich szkół podstawowych (około 140 osób) oraz 6 ich klas partnerskich z Berlina Pankow rozegra swoje własne rozgrywki piłkarskie.

Cały projekt oparty na zasadach:

  • fair play,
  • wrażliwości na równouprawnienie płci,
  • poszerzania znajomości języków obcych,
  • przeciwdziałania tendencjom ksenofobicznym.

Komunikacja klas partnerskich trwa już od września 2023 r. Wtedy klasy w wyniku losowania połączyły się we współpracujące tandemy. Następnie w grudniu 2023 r. poszczególne klasy „stały” się państwami, które od 14 czerwca br. będą brały udział w Euro 2024. Uczniowie mieli za zadanie poznać historię, kulturę i zwyczaje krajów, które będą reprezentowały podczas rozgrywek piłkarskich w ramach Fair Friends 2024 r.

Finał tych rozgrywek będzie miał miejsce 12 czerwca 2024. w Berlinie podczas 5-dniowej rewizyty uczniów z Kołobrzegu u swoich zaprzyjaźnionych klas z Berlina Pankow (w dniach 10-14 czerwca br.).

 

 

Foto: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments