Działania “Prędkość” od początku roku

Warunki atmosferyczne za oknem przypominają bardziej wiosnę niż zimę, co niestety przekłada się bezpośrednio na prędkość z jaką kierujący poruszają się po drogach. Na terenie naszego powiatu prowadzone są działania „Prędkość”.

Celem akcji jest nie tylko ujawnianie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, ale przede wszystkim uświadamianie kierowcom jak niezwykle istotne jest aby przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to ciągle jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W okresie działań policjanci nie tylko pełnią służbę na określonych posterunkach pomiaru prędkości, wytypowanych na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa w naszym mieście, ale również można było zauważyć ich przemieszczających się w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator.

Od początku roku funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki zatrzymali 56 kierujących, którzy przekroczyli prędkość. Niestety 42 z nich to kierujący, którzy poruszali się z prędkością o 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość o 99 km/h. Oczywiście podczas kontroli zostało zatrzymane mu prawo jazdy.

Nadmierna prędkość nie tylko może skończyć się mandatem i zatrzymaniem uprawnień. Hamowanie przy dużej prędkości, znacznie wydłuża drogę hamowania, a te kilka cennych sekund i metrów, które może nam zabraknąć decyduje o tym czy dojdzie do tragedii, czy też zdołamy jej uniknąć.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments