Dwóch mężczyzn utonęło w jeziorze. Zachowuj rozsądek nad wodą.

Aura coraz bardziej zachęca amatorów wędkowania oraz miłośników wody do spędzania wolnego czasu w pobliżu akwenów. Mimo, że do sezonu zostało jeszcze trochę czasu to ostatnio w naszym województwie doszło do tragicznych wypadków. Dlatego policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na wodzie i w jej pobliżu.

 

Do pierwszego z tragicznych wydarzeń doszło w połowie maja w powiecie drawskim. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w którym utonęło dwóch mężczyzn. O sytuacji zawiadomił spacerowicz, który w jeziorze Przytonko zauważył zatopiony samochód osobowy. Przybyłe na miejsce służy potwierdziły, że 5 m od brzegu w wodzie znajduje się toyota. Zdarzenie miało miejsce w terenie o lekkim spadku w kierunku jeziora. W trakcie akcji ratunkowej z samochodu wyłowione zostały ciała dwóch mężczyn w wieku 40 i 33 lat.

Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło dwa dni później w powiecie polickim. Dwóch mężczyzn po południu wypłynęło łodzią na jezioro Nowowarpieńskie. Wiadomo, że dopłynęli do brzegu i zrobili zakupy w miejscowym sklepie. Po wszczęciu alarmu, na drugi dzień przed południem łódź została odnaleziona w zaroślach przy brzegu jeziora. Natychmiast wszczęto poszukiwania na wodzie, w które zaangażowane zostały różne służy. Oprócz Policji to Straż Pożarna, SAR i WOPR. Poszukiwania nadal trwają.

 

 

Policjanci apelują o ostrożność i szczególną rozwagę w okolicach akwenów. Akcje ratunkowe w takich miejscach są bardzo trudne. Do nieszczęśliwych zdarzeń najczęściej dochodzi przy tzw. „dzikich”, odizolowanych plażach, do których utrudniony jest dojazd. W pobliżu brakuje osób, które mogłyby pomóc. Należy dodać, że do tragedii najczęściej doprowadza spożywanie alkoholu. Jest ono zgubne, bo pod jego wpływem zbytnio ufamy własnym umiejętnościom.

Zbliża się czas wakacyjny i wiele osób będzie wypoczywało nad wodą. Policyjni wodniacy w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą od kilku tygodni niemal codziennie kontrolują miejsca rekreacyjne. Sprawdzają m.in. uprawnienia oraz trzeźwość osób wędkujących i korzystających ze sprzętu wodnego.

W ubiegłym roku w naszym województwie odnotowano 37 utonięć. Od maja do sierpnia 2019 utonęło 25 osób. W tym roku utopiło się już 11 osób.

 

 

Fot. KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments