Dwa medale mistrzostw Polski w łucznictwie

W weekend w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w łucznictwie.

 

Duży sukces osiągnęła drużyna mieszana (mikst) klubu Mewa Kołobrzeg w składzie Jakub Latkowski i Zuzanna Błaszczyk, zdobywając brązowy medal. Złoto zdobył mikst Marymontu Warszawa, a srebro Łucznik Żywiec.

Zawodnik Mewy, Jakub Latkowski, w konkurencji ŁB 50 i 30 m, indywidualnie zajął trzecie miejsce. Na odległości 30 m, bardzo niewiele zabrakło Jakubowi do brązowego medalu, gdyż przegrał z Jerzym Puto (Marymont Warszawa) jedynie ilością strzałów w dziesiątkę (przy identycznym wyniku punktowym z całej odległości 335 pkt). Po kwalifikacjach łącznie na czterech odległościach – tj. 70m, 60m, 50m i 30 m, Jakub Latkowski ustanowił swój nowy rekord życiowy równy 1252 pkt. i zajął piątą lokatę. Po pojedynkach indywidualnych, ostatecznie uplasował się na 7 miejscu.

Pozostali zawodnicy MEWY Kołobrzeg, którzy brali udział w zawodach zajęli kolejno miejsca: 31 Patryk Podbrzeski, 47 Kacper Grzelak, 49 Mateusz Kucharczyk. Zespół drużynowy mężczyzn zajął 6 lokatę na 17 drużyn z całej Polski.

W konkurencji juniorek młodszych, start zawodniczki MEWY Zuzanny Błaszczyk należał do bardzo udanych, gdyż ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe na wszystkich odległościach i łącznie zdobyła 1252 pkt . Po kwalifikacjach z powyższym wynikiem była pierwsza. Po pojedynkach indywidualnych zajęła 17 miejsce.

Pozostałe zawodniczki Mewy zajęły kolejno miejsca: 56 Weronika Stoma oraz 57 Adrianna Szóstak. Zespół dziewcząt ostatecznie zajął 8. miejsce pośród 17 drużyn.

W punktacji klubowej, MEWA Kołobrzeg pośród 40 startujących klubów z całej Polski, uplasowała się na 6 miejscu zdobywając 15,58 pkt, natomiast w punktacji wojewódzkiej Mewa zajęła 7 miejsce.

 

 

Foto.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments