Dozór i nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy znęcania z narkotykami w tle

Policjanci z Kołobrzegu zatrzymali 25 letniego mieszkańca Kołobrzegu, podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz znęcanie się nad matką i ojcem. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

Mężczyzna mieszkając z rodzicami znęcał się nad nimi psychicznie w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających wszczynał awantury w miejscu zamieszkania w trakcie których, wyzywał ich słowami wulgarnymi, groził pobiciem i uszkodzeniem ciała.

Sprawą zajęli się kołobrzescy policjanci, którzy bardzo szybko i skrupulatnie przeprowadzili czynności dowodowe. Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad rodzicami oraz zarzut posiadania środków odurzających w postaci marihuany i amfetaminy, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Przy mężczyźnie znaleziono prawie blisko 30 grama narkotyków.

Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne – to tajemnica wielu polskich rodzin. “To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać”, “to sprawa rodzinna” – w taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nie informowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec obcych. Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Nie czekaj! Powiadom jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda.

0-22 668 70 00 – to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

st. sierż. Daniel Kolasiński

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments