Dotacja na konserwację późnobarokowego ołtarza w Drozdowie

W poniedziałek 21 lutego 2022 roku w gabinecie starosty kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego podpisana została umowa o udzielenie dotacji na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy późnobarokowym ołtarzu głównym, wpisanym do rejestru zabytków ruchomych, ujętych w Programie Prac Konserwatorskich, pn. „Barokowy Ołtarz Główny z Kościoła Filialnego pw. Chrystusa Króla w Drozdowie”.

 

 

Przedmiotem umowy jest udzielenie z budżetu Powiatu dotacji w wysokości 30 000 złotych. Całkowity przewidywany koszt realizacji zadania wynosi 150 361,89 złotych.

Prace konserwatorskie i restauratorskie, w tym m.in.: konserwacja dwóch obrazów na płótnie, elementów złoconych, elementów polichromowanych, rzeźby polichromowanej czy elementów konstrukcyjnych, przeprowadzone zostaną w terminie do dnia 30 listopada 2022 roku.

Z ramienia powiatu umowę podpisali: starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski oraz wicestarosta Jacek Kuś, a w imieniu Parafii Rzymskokatolickiej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Gorawinie ks. proboszcz Marek Mierzwa.

 

Foto: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments