Derby ponownie dla Sensation Kotwicy

Środowe starcie pod względem sportowym nie rozpoczęło się po myśli kołobrzeżan.

Przyjezdni już po kilku minutach prowadzili 8:2, co wynikało z nieskuteczności Sensation Kotwicy, ale i strat. Żak był górą niemal przez całą pierwszą kwartę. Zawodnicy z Koszalina świetnie dostosowali się do stylu gry „Czarodziejów z wydm”, trafiając aż pięć trójek w tej części meczu. Co więcej, kołobrzeżanie mieli kłopot, by powstrzymać Macieja Szewczyka, który po chwili miał na swoim koncie już 11 oczek. Rozpoczęła się kwarta numer dwa, a wraz z nią zaczęła uwidaczniać się przewaga Sensation Kotwicy. Wówczas kołobrzeżanie dużo lepiej spisywali się po obu stronach parkietu – zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Warto także odnotować, że właśnie w drugiej kwarcie na plac gry wyszedł Karol Kutta, dla którego był to pierwszy mecz w Hali Milenium. Podopieczni Rafała Franka błyskawicznie wzięli się za odrabianie strat, dzięki czemu jeszcze przed piętnastominutową przerwą wyszli na prowadzenie – 50:45.

Drugą połowę niemal w pełni należy zaliczyć na konto Sensation Kotwicy. Po kilku minutach od powrotu na parkiet obie ekipy dzieliło ponownie 10 oczek. Tym razem jednak górą byli „Czarodzieje z wydm”. Wtedy trener gości, Piotr Ignatowicz, poprosił o przerwę na żądanie, ale i ta nie wpłynęła znacząco na grę jego zespołu. Koszalinianie pozwolili Damianowi Pielochowi na dwie skuteczne próby zza łuku, a przewaga Sensation Kotwicy zarysowała się jeszcze bardziej. Żak potrzebował mocnego zrywu, natomiast ten w środę nie nastąpił. Różnica między zespołami była już na tyle duża, że obaj szkoleniowcy zdecydowali się dać nieco więcej minut zawodnikom rezerwowym. Finalnie Sensation Kotwica pokonała ekipę z Koszalina 92:77. Aż 22 oczka zdobył Remon Nelson, który wciąż jest najlepszym strzelcem w lidze. Z kolei w zespole przyjezdnym należy wyróżnić Jakuba Dłoniaka (18 pkt) oraz Macieja Szewczyka (14 pkt).

Sensation Kotwica Kołobrzeg – MKKS Żak Koszalin 92:77 (19:28, 31:17, 21:15, 21:17)

Sensation Kotwica: Nelson 22, Pieloch 18, Kurpisz 14, Śmigielski 12, Jakubiak 11, Kowalenko 7, Długosz 4, Kutta 2, Wieczorek 2, Chac 0, Itrich 0, Kolasiński 0.

Żak: Dłoniak 18, Szewczyk 14, Czyż 10, Harris 9, Tomaszewski 8, Pryć 5, Zarzeczny 4, Czubak 3, Kręc 3, Naczlenis 3, Kwaterski 0.