Czachorowski i Lejawa Mistrzami Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej

Aleksander Czachorowski i Filip Lejawa zostali Mistrzami Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej w Mysłowicach.

 

Siatkarze reprezentujący barwy UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI, a jednocześnie uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale zwyciężyli we wszystkich spotkaniach zdobywając swój pierwszy medal MP.

Młodzi siatkarze przygotowują się pod okiem trenerów kadrowych do zawodów międzynarodowych. Już za kilka dni startować będą w starszej kategorii wiekowej ( juniorów ). Również w tych rozgrywkach z dwa lata starszymi rywalami są kandydatami do medalu MP.

W ubiegłym tygodniu w Mistrzostwach Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej w Sulejowie rywalizowali podopieczni Roberta Szpaka i Dariusza Cholki.
Awans do finałów uzyskały dwie pary: Szymon Kobyliński i Oliwier Pawlicki jako mistrzowie województwa oraz Przemysław Adasiak i Szymon Wojtowicz jako wicemistrzowie województwa, którzy swój awans wywalczyli na Półfinałach Mistrzostw Polski.

W trzydniowej rywalizacji znakomicie zaprezentowała się para Kobyliński/Pawlicki, która ostatecznie zajęła 6 miejsce w Polsce! Młodzi siatkarze UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI byli o włos od najlepszej czwórki przegrywając jedynie po wyrównanych pojedynkach z późniejszymi Mistrzami Polski i brązowymi medalistami.

Druga para Adasiak/Wojtowicz miała dosyć pechowe losowane i w pierwszej fazie turnieju trafili na złotych i srebrnych medalistów odpadając w pierwszym dniu z rywalizacji.

Jednakże sam awans do finału był już bardzo dużym osiągnięciem gdyż byli wśród najlepszych 32 par spośród ponad 400 par biorących udział w rozgrywkach w całej Polsce.

Dodatkową wspaniałą informacją jest powołanie Oliwiera Pawlickiego i Szymona Kobylińskiego na konsultacje do Kadry Polski w Siatkówce Plażowej.

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments