Cykl podróżniczy “Za horyzontem”: Jakub Rybicki “Bajkał Ice Trip”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na kolejne spotkanie podróżnicze w ramach cyklu “Za Horyzontem”. Jakub Rybicki opowie o mrożącej krew w żyłach wyprawie rowerowej po zamarzniętym jeziorze Bajkał.

7.02.2019 (czwartek) g. 19.00, sala widowiskowa. Bilety: 5 zł do nabycia w kasie RCK

Opowieść o mrożącej krew w żyłach wyprawie rowerowej po zamarzniętym jeziorze Bajkał. Występują: duchy, huraganowe wichry, pękające kierownice, przypadkowi mordercy, UFO i szalone krowy. Wszystko kręci się wokół Świętego Morza Syberii, zniewalającego pięknem i ogromem. Podczas pokazu dowiemy się wiele o ludziach – zarówno o polskich zesłańcach na Syberii, jak i współczesnych podróżnikach. Wszystko okraszone potężną dawką niesamowitych zdjęć.

Jakub Rybicki – ekspert krajów byłem ZSRR, miłośnik szeroko rozumianego Wschodu. Z wykształcenia wschodoznawca i socjolog, z pasji i zawodu fotograf, laureat polskich i światowych nagród fotograficznych. Zimą przejechał rowerem Grenlandię i zamarznięte jezioro Bajkał. W 2016 roku wspinał się na drugi najwyższy niezdobyty szczyt świata. Autor książki “Po Bajkale”, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych. Zawodowy storyteller i pilot wycieczek, alpinista. Rowerem, autostopem, konno i samochodem przejechał ponad 60 krajów. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna.

 

Fot. Miasto Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments