Biskup o nadchodzących Świętach Wielkiej Nocy i autorytetach [FILM]

KoszalinInfoTV: Jak co roku przed świętami w domu biskupim odbyło się spotkanie z Biskupem Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Tym razem o tyle wyjątkowe, że po raz pierwszy wystąpił na nim Biskup Zbigniew Zieliński.

 

Przypomnijmy, że Biskup Zbigniew Zieliński to rzymskokatolicki duchowny i doktor socjologii. Od roku 2015 obejmował urząd biskupa pomocniczego w archidiecezji gdańskiej. 10-ego marca 2022 roku został przeniesiony przez papieża Franciszka na stanowisko biskupa koadiutora diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Oznacza to, że do jego zadań należało pomoc obecnemu biskupowi diecezjalnemu. Biskupem został ogłoszony na początku lutego 2023.

Na wtorkowym spotkaniu opowiedział o idei i obchodzeniu Świąt Wielkanocnych. W kontekście wojny na Ukrainie mówił o pomocy i trosce o bliźniego. Odniósł się również do rozumowania słowa “święty”, podkreślając, że ci którzy zostali nimi ogłoszeni nie są doskonali w znaczeniu bóstwa czy Boga i mają własne momenty zwątpienia.

Święci mieli różne trudne momenty. Można przywołać Świętego Pawła z Tarsu czy Świętego Franciszka z Asyżu. To byli ludzie, którzy mieli różne historie – tłumaczył.

Wspomniał także o autorytetach, a więc osobach cieszących się uznaniem, zaufaniem, znanych często z prawdomówności i bezstronności. Podkreślił, że trzeba o nie walczyć, gdyż są istotne w kontekście rozwoju zarówno fizycznego jak i duchowego.

Dzisiaj wielu mówi, że nie ma autorytetów. A jest ich bardzo wiele. Tylko od nas zależy czy chcemy je dostrzec – podsumował.

Biskup zaprosił również na wspólne świętowanie Wielkanocy, a także na Rekolekcje “Ostatniej Szansy”, które rozpoczną się 2 kwietnia w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments