Biblioteki Publiczne w Gminie Kołobrzeg wznawiają swoją działalność

Biblioteki Publiczne w Gminie Kołobrzeg informują, że od 11 maja 2020 r. wznawiają swoją działalność w zakresie obsługi czytelnika.

W trosce o zdrowie zarówno czytelników, jak i pracowników, biblioteki będą funkcjonować według nowych zasad, rekomendowanych przez Bibliotekę Narodową i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Mając na uwadze wciąż istniejące zagrożenie epidemiologiczne, wprowadzono zasady korzystania z placówek:

 

WIĘCEJ INFORMACJI O EPIDEMII ZNAJDZIESZ W NASZEJ ZAKŁADCE KORONAWIRUS

 

1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia.

2. W bibliotece może przebywać maksymalnie jeden czytelnik na stanowisko obsługi. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz agend, w bezpiecznej od siebie odległości.

3. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki i zdezynfekowania rąk.

4. Czytelnie i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczenia czasopism.

5. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są 3 dniowej kwarantannie. Sprawi to, że zbiory będą całkowicie bezpieczne.

6. Biblioteki zachęcają czytelników do składania zamówień na zbiory biblioteczne: elektronicznych – przez swoje konto czytelnika online lub za pomocą maila oraz telefonicznych. Usprawni to obsługę (będzie szybciej i bezpieczniej).

 

Biblioteki zachęcają wszystkich czytelników do odwiedzin już od poniedziałku. Pracownicy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby cały proces przebiegał sprawnie i miło.

 

Fot. Gmina Kołobrzeg 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments