Bezpiecznie Nad Morzem – trasy alternatywne

Zachodniopomorskie wybrzeże dla wielu osób stanowi miejsce wypoczynku wakacyjnego, a zadaniem Policji z naszego regionu jest zapewnienie jak najmniej kłopotliwego i bezpiecznego dotarcia do celu. Duże natężenie ruchu kołowego w tym okresie powodować może utrudnienia w ruchu drogowym szczególnie podczas weekendów. Dlatego też Policja zachodniopomorska i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Odział w Szczecinie kontynuują kampanię pn. „Bezpiecznie nad morze – trasy alternatywne”.

 

 

Mapa z trasami alternatywnymi zawiera informacje o najbardziej dogodnych możliwościach dojazdu oraz powrotu z miejscowości nadmorskich, miejscach występowania utrudnień w ruchu, zatorów spowodowanych robotami drogowymi i miejscach obsługi podróżnych. Skorzystanie z tych wskazówek pomoże nam na jak najmniej kłopotliwe i co najważniejsze – bezpieczne dotarcie do celu.

Wzorem lat ubiegłych jednostki powiatowe i miejskie Policji naszego województwa będą przekazywać mapki kierowcom na trasach prowadzących nad morze. Zachęcamy do korzystania z map jednak nie zapominajmy, że sami powinniśmy odpowiednio przygotować się do podróży. Nie wyruszajmy na trasę gdy jesteśmy zmęczeni czy niewyspani. Nie mniej ważne jest przygotowanie pojazdu do podróży; jego stan techniczny, uzupełnienie płynów eksploatacyjnych czy obowiązkowe i dodatkowe wyposażenie takie jak apteczka i kamizelka odblaskowa.

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych podawane są pod całodobowym numerem Punktu Informacji Drogowej GDDKiA 19 111.

 

 

 

kom. Mateusz Mićko

Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments