Awantura na koszalińskim SOR. Lekarz dyżurny pobił ratownika medycznego?

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić w nocy z czwartku na piątek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Koszalinie doszło do niecodziennego zdarzenia. Lekarz dyżurny miał naruszyć nietykalność cielesną będącego na dyżurze ratownika Pogotowia Ratunkowego.

 

Okoliczności tego zdarzenia ustalają policjanci, bo do Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wpłynęło oficjalne zawiadomienie w tej sprawie.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że na SOR miało dojść do wymiany zdań między ratownikiem a lekarzem dyżurnym. W pewnym momencie ratownik miał zostać mocno odepchnięty przez lekarza dyżurnego. Mężczyzna miał się przewrócić i uderzyć w głowę. Ratownik przebywa na zwolnieniu lekarskim.

– W nocy z 13 na 14 czerwca na terenie szpitala w Koszalinie doszło do konfliktu pomiędzy ratownikiem medycznym WSPR a lekarzem SOR w Koszalinie, w wyniku którego ratownik medyczny został poszkodowany i przebywa na zwolnieniu lekarskim. O sprawie została powiadomiona policja, która będzie wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia – informuje Paulina Targaszewska, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

– Jesteśmy przeciwni wszelkim formom agresji, szczególnie w kierunku naszych pracowników. Cenimy współpracę z funkcjonariuszami policji, strażakami i przedstawicielami służby zdrowia, z którymi wspólnie walczymy o zdrowie i życie pacjentów, szanujemy ich pracę, jednocześnie oczekując szacunku od nich. Walczymy razem we wspólnej sprawie, wszelkie nieporozumienia i ataki ze strony osób najbliżej współpracujących z ratownikami medycznymi są tym bardziej niezrozumiałe i niedopuszczalne – dodała w rozmowie z KoszalinInfo.pl Paulina Targaszewska.

Do sprawy wrócimy.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments