Apele opozycji przed wyborami. Deklaracja Obywatelska podpisana [FILMY]

KołobrzegInfo TV: To porozumienie dotyczące prowadzenia kampanii wyborczej w okręgu nr 40 z inicjatywy posła Radosława Lubczyka, lidera listy kandydatów PSL – Koalicja Polska. Deklarację w czwartek (5 września) podpisali także inni pretendenci z tzw. jedynek: obecny senator Piotr Zientarski z Koalicji Obywatelskiej (KO) i Małgorzata Prokop-Paczkowska z Lewicy.

Porozumienie ma być alternatywą wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości (PiS). W kampanii wyborczej komitetów opozycyjnych ma skupiać się wyłącznie na przedstawianiu merytorycznych propozycji programowych. Odsunięcie PiS od władzy w konsekwencji ma Polsce przywrócić państwo prawa i szacunku do obywateli, a wyeliminować system hejtów i propagandy.

 

– Łączą nas wartości, takie jak demokracja i Konstytucja, choć dzielą nas programy – przekonywał poseł Radosław Lubczyk.

Senator Piotr Zientarski apelował o kulturę i poważną rozmowę z obywatelami w toczącej się kampanii. Małgorzata Prokop-Paczkowska obiecywała otwarte drzwi parlamentu po 13 października br. zamiast wprowadzonych ograniczeń dla dziennikarzy.

W podpisaniu Deklaracji Obywatelskiej brali udział również inni kandydaci do sejmu z Koszalina: Piotr Iwat – prezes okręgowego PSL, Adam Ostaszewski – lider Inicjatywy Polskiej z listy KO, Tomasz Czuczak – sekretarz miasta z tej samej listy oraz Katarzyna Paprocka – koordynatorka Wiosny z listy Lewicy. Nie zabrakło ukłonu w stronę ruchów miejskich.

Deklaracja Obywatelska to rękojmia, ze środowiska opozycyjne wobec rządu nie będą prowadziły wyniszczającej wojny między sobą – ocenił Maciej Mielczarek z koszalińskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Sygnatariusze porozumienia razem wystąpili przeciwko fali nienawiści. kłamstw i propagandy w prowadzeniu kampanii wyborczej.

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments