AP przeciwko ekstraklasie

Krótko potrwała nasza przygoda z Pucharem Polski, jednak porażka była wliczona w cenę, bo przyjechała do nas aktualnie szósta drużyna Ekstraligi – KU AZS UJ Kraków – Jagiellonki. Jagiellonki przyjechały najmocniejszym możliwym składem, dokonując jedynie małych rotacji między pierwszą jedenastką a ławką rezerwowych. U nas zabrakło Patrycji Falborskiej, którą zatrzymały obowiązki służbowe.

Plan był teoretycznie prosty – odciąć przeciwnika od naszego pola karnego i czaić się na kontry. W pierwszej połowie nasze założenia działały dobrze, ale i tak zespół z Krakowa strzelił nam dwie bramki. Pierwsza to dzieło czystego przypadku, kiedy dośrodkowującej prawie spod linii końcowej Weronika Wójcik piłka zeszła w taki sposób, że zaskoczyła wychodzącą do dośrodkowania Klaudię Zaklika i wpadła przy krótkim słupku. Druga bramka to dośrodkowanie na głowę Katarzyny Daleszczyk, nasz chyba jedyny większy błąd w kryciu w tej części spotkania i celny strzał przy długim słupku.

Drugą połowę rozpoczęła znów Katarzyna Daleszczyk, zaskakując Klaudię dalekim strzałem z rzutu wolnego. Po tej bramce nasza drużyna podeszła wysoko, spychając Jagiellonki do defensywy. Kilka odbiorów na połowie przeciwniczek i kontr nie przyniosło jednak oczekiwanego efektu, za to krakowianki z czasem odzyskały swój rytm.

Trzy ostatnie gole straciliśmy pod koniec meczu, kiedy już tak naprawdę brakło sił w obronie i w decydujących momentach zawodniczki z Krakowa szybciej reagowały na wydarzenia w naszym polu karnym.

Ekipie AZS-u życzymy powodzenia we wspinaczce w pucharowej drabince, a przed nami ostatni już mecz w tym roku – zaległe spotkanie z Medykiem II Konin.

AP KOTWICA KOŁOBRZEG vs AZ UJ KRAKÓW 0:6

Bramki:

20′ 0-1 Wójcik
38′ 0-2 Daleszczyk
50′ 0-3 Daleszczyk
71′ 0-4 Gec
73′ 0-5 Bryzek
80′ 0-6 Gec

Skład: #1 Zaklika – #4 Biskupska, #3 Janik, #18 Wziątek, #11 Włodarczyk, #20 Krakowska, #15 Chmielewska, #8 Szczygielska, #14 Kosakowska, #19 Fecycz, #9 Fidos

Zmiany:

70′ #6 Szczepańska -> Kosakowska
70′ #16 Tabaczyk -> Szczygielska
80′ #17 Kowalczuk -> Chmielewska
85′ #2 Możdżonek -> Krakowska

Źródło.: UM Kołobrzeg