Andrzej Duda podczas obchodów Święta Straży Granicznej: Nieraz spotkały Was obelgi [FOTO, FILM]

KoszalinInfoTV: W czwartek, 12-go maja 2022 roku Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w obchodach Święta Straży Granicznej w Koszalinie.

 

Uroczystość odbyła się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Koszalinie.

 

Jesteśmy tutaj z powodu Waszego święta – święta Straży Granicznej, jej funkcjonariuszy i pracowników, po to, żeby oddać Państwu i słowem i swoją obecnością głębokie wyrazy naszego szacunku, głębokie wyrazy szacunku ze strony Rzeczypospolitej i wszystkich naszych rodaków – mówił Prezydent.

 

 

Spotykamy się w szczególnym czasie, kiedy od ponad dwóch lat ta służba dla Rzeczypospolitej w polskiej Straży Granicznej jest szczególnie trudna. Wymaga szczególnej, wzmożonej odpowiedzialności, ogromnego wysiłku i wiąże się ze niewątpliwie ze zwiększonym ryzykiem – podkreślał.

Prezydent podziękował funkcjonariuszom Straży Granicznej za zdecydowaną obronę Polski i naszej pozycji w UE podczas ataku hybrydowego na polsko–białoruskiej granicy. – Stanęliście na wysokości, społeczeństwo jest Wam za to wdzięczne – powiedział.

 

 

 

 

Andrzej Duda podziękował również funkcjonariuszom za okazane serce sąsiadom z Ukrainy. Wskazywał, że stworzyliśmy niezwykłą relację między nami a naszymi sąsiadami z Ukrainy, którzy dziś walczą o swoją wolność, niepodległość, o swoje państwo.

 

Dziękuję, że wyciągnęliście rękę do ich dzieci, do ich żon, do ich matek, do tych wszystkich, którzy przybyli do naszego kraju, przechodzili przez nasza granicę. Nie mam żadnych wątpliwości, że tym razem od tych ludzi spotkały Was łzy wdzięczności i wzruszenie – mówił Andrzej Duda.

 

Podczas uroczystości Prezydent wręczył Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski Komendantowi Głównemu Straży Granicznej gen. dywizji SG Tomaszowi Pradze. Później odbyła się promocja 155 funkcjonariuszy ze wszystkich jednostek organizacyjnych SG na pierwszy stopień oficerski – podporucznika.

 

 

 

 

Tekst: prezydent.pl, Film: Dawid Macal, Fot.: Sandra Dowhun 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments