Ambulanse dla Kołobrzegu, Nowogardu i Stargardu [FOTO]

To ostatnie trzy ambulanse z niedawnego zakupu dokonanego przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Karetki są wyposażone w najlepszy sprzęt oraz aparaturę. Pojazdy przekazane zostały 30 lipca, a także 1 i 2 sierpnia 2018 roku odpowiednio w Kołobrzegu, Nowogardzie i Stargardzie. W uroczystościach udział wzięła członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska oraz dyrektor Stacji Roman Pałka.

Nowe ambulance to karetki marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu każdej z nich jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, np.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie, respirator, reduktor, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji ambulansu. Koszt pojedynczego auta to ponad 560 tys. zł.

– Wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt to jedna z podstaw skutecznych akcji ratowniczych, dlatego tak ważna jest regularna wymiana taboru – podkreśliła członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska.

Pojazdy z ostatniego zakupu będą ratować życie w 10 miejscowościach Pomorza Zachodniego. Karetki zasiliły już flotę aut w filiach w: Szczecinie, Policach, Pyrzycach, Barlinku, Kaliszu Pomorskim, Kamieniu Pomorskim i Przybiernowie. To drugie tegoroczne przekazanie pojazdów. Wcześniej – bo w lutym br. – Stacja przekazała 8 aut do placówek w Szczecinie, Koszalinie, Chojnie, Mieszkowicach, Złocieńcu, Niechorzu, Międzyzdrojach i Tucznie.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W sumie w latach 2010-2018 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 65 mln zł. Wzbogaciła się o 120 nowoczesnych aut. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.

Foto. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments