Agresywny 26-latek zaatakował ratowników medycznych i policjantów!

Policjanci z adaptacji zawodowej zatrzymali 26-latka z Kołobrzegu, podejrzanego o znieważenie oraz naruszenie nietykalności ratowników medycznych z karetki Pogotowia Ratunkowego . Ratownicy przyjechali udzielić mężczyźnie pomocy, a spotkały ich wulgarne wyzwiska , dlatego wezwali patrol Policji. Mundurowi ustalili, że mężczyzna był po spożyciu alkoholu. Zaraz po wytrzeźwieniu, zatrzymany usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej, za co grozi do 3 lat więzienia.

W ubiegłą niedzielę, po godzinie 18.00 pracownicy kołobrzeskiego Pogotowia Ratunkowego otrzymali zgłoszenie udzielenia pomocy leżącemu mężczyźnie który był prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, ratownicy przystąpili do czynności, do których obligują ich przepisy prawa. W pewnym momencie ratownicy poprosili o pomoc Policję, ponieważ pacjent wyzywał ich wulgarnymi słowami. Zaczął też szarpać za ubranie jednego z nich a drugiego opluł. Po kilku chwilach, pojawił się na miejscu zdarzenia patrol . Interweniujący Policjanci również zostali znieważeni przez nietrzeźwego mężczyznę.

Mundurowi ustalili, że zachowanie 26-letniego mieszkańca Kołobrzegu nosi znamiona przestępstwa naruszenia nietykalności oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych, którymi według prawa, byli ratownicy z karetki oraz umundurowani funkcjonariusze. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do kołobrzeskiej komendy. Pokrzywdzeni złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Po wytrzeźwieniu, 26 latek usłyszał zarzuty. Prokurator Rejonowy w Kołobrzegu zastosował wobec mężczyzny Policyjny Dozór. Wkrótce odpowie przed sądem. Za powyższe przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments