Adrian zasztyletował Sebastiana, bo był o niego zazdrosny! 17-latek trafił na trzy miesiące do aresztu [FOTO]

W czwartek sąd Rejonowy w Kołobrzegu przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec 17-letniego Adriana W. tymczasowego aresztowania. To ona zamordował 16-letniego przyjaciela Sebastiana J.

Do tragedii doszło w poniedziałek na klatce schodowej budynku przy ulicy Rybackiej w Kołobrzegu. 17-letni Adrian zaczaił się na klatce schodowej i czekał aż Sebastian wyjdzie z domu. Po godzinie 5:30 16-latek wyszedł z domu, bo miał jechać na praktyki do Karlina. Chłopak został zaatakowany przez Sebastiana, który mając nóż dźgnął przyjaciela w okolicę podbrzusza i szyi aż sześć razy. Po tym morderca uciekł, porzucając bluzę oraz ukrywając narzędzie zbrodni. W tym czasie 16-latek konał w ramionach matki.

Mimo szybkiej reakcji ratownikom nie udało się uratować Sebastiana – nastolatek zmarł. Niezwłocznie na miejscu pojawiła się policja. Po kilku godzinach na miejsce dotarli specjaliści od kryminalistyki ze Szczecina. Przed południem policja poprosiła media o publikację wizerunku mordercy. Około godziny 15-tej śledczy zatrzymali 17-letniego Adriana W.. Do zatrzymania doszło w szkole do której nastolatkowe chodzili. Nastolatek przed prokuratorami przyznał się do zamordowania Sebastiana. 17-latek złożył obszerne wyjaśnienia. Podał też, że powodem zabicia przyjaciela był fakt, że ten odrzucał jego przyjaźń i zaczął kolegować się z innymi rówieśnikami. Zabójca miał być o niego zazdrosny. Chłopak planował zabójstwo, a świadczą o tym rozmowy z jedną ze wspólnych koleżanek z których wynikało, że Adrian W. czuje się skrzywdzony przez Sebastiana i nie wyobraża sobie innego rozwiązania tego odrzucenia niż śmierć człowieka. Mówi się również o ewentualnym motywie miłosnym – zazdrość o dziewczynę.

W czwartek Sąd Rejonowy w Kołobrzegu zdecydował o zastosowaniu wobec Adriana W. tymczasowe aresztowanie. Nastolatek będzie odpowiadał za swój czyn jako osoba dorosła. 17-latkowi grozi do 25 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments