8 wygranych i 1 remis czyli Turniej Mazury Cup

W miniony weekend zawodnicy MKP Kotwica Kołobrzeg z rocznika 2013 wzięli udział w turnieju Mazury Cup rozgrywany w Mrągowie, który był turniejem eliminacyjnym do turnieju finałowego rozgrywanego w Starym Sączu Turniej Sokolika, Sokolik Cup, Poland. U10.

 

 

Są to jedne z najbardziej rozpoznawalnych zawodów piłkarskich w Europie dla dziesięciolatków, których innym trenerom nie trzeba przedstawiać. Zagrać w nim jest już wielkim sukcesem. Organizatorem jest niezastąpiona Fundacja “Ja Też Mam Marzenia”. Podopieczni trenera Macieja Wachowskiego tym razem nie mogli się cieszyć z 1 miejsca i upragnionego awansu. W półfinale ulegli po rzutach karnych zespołowi Drukarz Warszawa, który ostatecznie wygrał cały turniej wygrywając w finale z Futbolo mokykla “Ateitis”.

Nasi chłopcy w drodze do finału wygrali 8 spotkań i 1 zremisowali i to powinno napawać optymizmem na przeszłość i rozwijanie pasji do piłki. Piękna gra chłopców pozostawiła na trenerach innych zespołów, sędziach i organizatorach bardzo dobre wrażenia z czego powinniśmy również się cieszyć.

W turnieju zostało wyróżnionych najlepszych 4 zawodników, a wśród nich Maksymilian Wachowski. Jak sam Maks powiedział “To wyróżnienie należy się całemu zespołowi“.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju, przybyłym rodzicom za doping i oczywiście organizatorowi Almar-Sport – Turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży za kolejne wspaniale przeprowadzone zawody.

A już za 2 tygodnie czekają na naszych młodych piłkarzy kolejne zawody, tym razem w Licheniu Starym Pro-Turnieje. Tam na nich czekać będą takie zespoły jak: Lech PoznańLegia WarszawaŚląsk WrocławPogoń SzczecinWisła KrakówWisła PłockJagiellonia BiałystokGórnik ZabrzeLechia GdańskRaków CzęstochowaWidzew Łódź, ŁKS Łódź i inne. Jednym słowem PETARDA.

 

Foto: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments