15 tysięcy euro na darmowe WIFI

Komisja Europejska ogłosiła wyniki ostatniego naboru wniosków w ramach programu WiFi4EU przewidującego dotacje dla gmin na zakup sprzętu i instalację hotspotów.

Na liście 3400 europejskich gmin, które uzyskały wsparcie w ramach programu znalazło się 181 polskich samorządów, w tym Ustronie Morskie. Bon o wartości 15 tys. euro gmina przeznaczy na instalację hot spotów, w świetlicach wiejskich, oraz miejscach najliczniej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów gminy.

Zgodnie z założeniami programu, sieć Wi-Fi powinna być w stanie zapewnić użytkownikom usługi wysokiej jakości. Beneficjent powinny wykupić abonament na usługi oferujące najwyższą jakość dostępną na rynku masowym na danych obszarze, a w każdym razie oferujące co najmniej 30 Mb/s. Prędkość w sieci dosyłowej powinna także odpowiadać co najmniej prędkości połączeń, z których gmina korzysta na potrzeby wewnętrzne. Komisja Europejska będzie zdalnie monitorować jakość połączeń we wszystkich hotspotach WiFi4EU.

Więcej w linkach poniżej:

https://ec.europa.eu/inea/sites/inea/files/c2019_3793_wifi4eu_selection_decision_annexes.pdf

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/wifi4eu-bezplatne-wi-fi-dla-europejczykow?fbclid=IwAR2LUXOuqUTEZOaUR9RDxWFwTKrSB4SQcEzpUyA6d1Egkz5KCa_jyJ60HyA

Fot. Ustronie Morskie 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments